Orbitrek to jeden z najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń. Na jego upowszechnienie niewątpliwy wpływ miały przystępna cena oraz niewielka przestrzeń, jaką zajmuje w domu. Poza tym orbitrek Kettler bardzo pomaga w dbaniu o formę. Jeżeli w planach ma się przedwakacyjne odchudzanie, warto w niego zainwestować.

Inwestycja w orbitreka

Jak najbardziej się opłaca. W dłuższej perspektywie czasu wyjdzie taniej niż karnet na siłownię, poza tym taki wydatek motywuje do regularnej aktywności fizycznej. Już sam widok orbitreka w salonie czy sypialni przypomina o konieczności zrealizowania planu treningowego. Motywująco działają też pierwsze efekty wysiłków, które odczuwa się praktycznie od razu. Nie trzeba też czekać miesiącami, by je zobaczyć. Regularnie używany orbitrek Kettler pomaga:

  • spalić nadmiar kilogramów,
  • zaangażować do pracy całe ciało,
  • wysmuklić sylwetkę.

Wielką zaletą orbitreka, w porównaniu chociażby do tańszego steppera, jest możliwość pracy nad całym ciałem. Podczas jednego treningu rzeźbi się zarówno nogi i brzuch, jak również ramiona. Jeżeli ktoś chce pracować nad kondycją i jednocześnie wzmocnić różne partie mięśniowe, orbitrek Kettler to coś dla niego.

Trening w domowym zaciszu

Nie jest dla każdego, ponieważ wysiłek na własną rękę wymaga dyscypliny i pewnej rozwagi. Na szczęście ćwiczenia na orbitreku są bezpieczne. Nie obciążają stawów i mięśni, a ich intensywność czy obciążenie dopasowuje się do stanu zdrowia oraz aktualnej kondycji. A co z regularnością treningów? Tutaj każdy odpowiada wyłącznie przed sobą. Praktyka pokazuje jednak, że osoby inwestujące w dobry sprzęt treningowy wykorzystują go przynajmniej przez jakiś czas. Zaangażowaniu w systematyczny wysiłek sprzyja brak nudy. Podczas treningu warto słuchać ulubionej muzyki, można też oglądać ciekawy program bądź serial. Grunt to wyznaczyć sobie jakiś plan i konsekwentnie dążyć do jego realizacji. Trening w domu jak najbardziej może być skuteczny. Wiele zależy jednak od indywidualnej determinacji. Docenianą przez wielu zaletą jest możliwość podjęcia wysiłku w spokoju, bez konieczności wystawiania się na publiczny widok. Zwłaszcza osoby ze sporą nadwagą miewają z tym problem. Na początku treningowej drogi jak najbardziej sprawdzi się zatem orbitrek. Można go uzupełnić innymi sprzętami do ćwiczeń. Takimi jak domowa bieżnia czy stepper. Nieodzowne okazuje się też skakanka, mata do jogi oraz komplet ciężarków. Urozmaicony trening jest ciekawszy, a przez to chętniej i dłużej podejmowany. Wspólnie z dietą i pozytywnym nastawieniem działa cuda. Nie tylko dla ciała, ale również dla ludzkiej psychiki.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com